Jutud sellest,et Jõhvi on jäänud viimaseks suurlinnaks Ida-Virumaal, kus pole oma kunstmuruplatsi, käivad juba mitmendat aastat. Just see ongi see põhjus, miks naastes suurjalgpalli ning mängides Preimum Liigas me oleme sunnitud kodumänge pidama naabrite juures, Kohtla-Järve. Oleme siiralt tänulikud Ahtme gümnaasiumi töötajatele, juhtkonnale, kes aitavad kogumängude organiseerimisel, ent samas me ei jäta unistusi eemale, et üks kord Jõhvo Lokomotiv saab varakevadel võõrustada vastased omal väljakul. Ja nimelt täna see unistus hakkas liikuma reaalsuse poole.
“Teadsin seda juba ennem ja väga mures olin – tõdes Jõhvi Lokomotivi juhatuse liige Sergei Ivanov – Nüüd aga kui hakkasid asjad toimima, saan natuke informatsiooni jagada. Täna Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar ja Jõhvi valla spordispetsialist Erik Petrovitš kohtusid Tallinnas EJL presidendiga ja EJL peasektretäriga.”
Kohtumisest jäänud muljeid jagas Erik Petrovitš: ta sõnas, peale Jõhvi jalgpallielu arengu üldarutelu olid kavas ka Jõhvi Lokomotivi toetamise teema ning vallajuhid koos jalgpalliliidu juhtidega arutasid ka kunstmuru ehitamisega seotud küsimused. See polnud sugugi mitte esimene kohtumine ega arutelu. Kuigi ennem jutud omast väljakust olid pigem unistused millestki kaugest ja heast, siis täna jutu suund oli juba konkreetne ning alustada töödega plaanitakse juba lähipäevil. Kahe nädala pärast Jõhvi linna saabuvad visiidiga EJL esindajad, selleks, et juba koha peal jätkata diskussiooni antud teemal. Selleks tähtajaks Erik Petrovitši sõnul peab valmis saama ehitustööde eelarve.
“Erik mainis, et arutelu oli väga positiivne ja perspektiivne. Meie unistus hakkab liikuma täitmise poole. See on suur läbimurre ja suur kingitus linna elanikele, neile kes armastavad jalgpalli. See on väga tore, et Jõhvi omavalitsuse juhid mitte sõnadega vaid tegudega toetavad meid ja teevad kõik selleks, et Jõhvi elanikud saaksid mängida ja oma meeskonda toetada oma kodulinnas”- teatas Ivanov


